3.2.18

Krakersy słonecznikowe z makiem

Intensywność ostatnich dni sprawiła, że naturalnie i samoistnie czyny i myśli związane z blogiem odstawiłam na drugi, a może i nawet trzeci plan. Kocham to miejsce, jest moim dzieckiem, o które chcę dbać i je rozwijać, ale kiedy w pobliżu mam swoich przyjaciół, ludzi z którymi mam okazję zobaczyć się 4 razy do roku to wybieram ich. Przestaję śledzić statystyki, przestaję śledzić swoich internetowych znajomych, porzucam promocję i rozpowszechnianie bloga. Takie prawdziwe wylogowanie się do rzeczywistości. I nawet jeżeli w czasie mojego urlopu mam w ręce telefon i przeglądam jakiekolwiek media społecznościowe robię to tak automatycznie, że mój wzrok nie skupia się i nie zapamiętuje żadnego internetowego zdjęcia. Po takich spotkaniach, dłuższych i krótszych - nieważne, ja cieszę się z każdych i każde są dla mnie bardzo ważne - wiem, że najszczęśliwszych chwil nie da się uchwycić na zdjęciach. Ulotne wspomnienia, intensywne emocje to wszystko zostaje w środku, to się nie nadaje na Instagram. Niestety czas, który mogłam spędzić z ludzmi, na których mi zależy dobiega właśnie końca. Jak zawsze czuję niedosyt, którego chyba na żadnym z wizyt nie uda mi się zaspokoić. 


Krakersy słonecznikowe z makiem

Składniki (na 2 blachy małych ciasteczek):

  • 120 g mąki żytniej
  • 50 g masła
  • 2 płaskie łyżki maku - 15 g
  • 50 g pasty słonecznikowej
  • 3/4 łyżeczki soli
Przygotowanie:
  1. Z podanych składników wyrobić ciasto. Uformować kulkę i wsadzić na godzinę do lodówki. 
  2. Po tym czasie ciasto wyjąć, podzielić na części i rozwałkować. Podsypując wcześniej mąką. (Ciasto jest bardzo kruche, więc może się łamać przy wałkowaniu, ale wystarczy wcześniej pougniatać je chwilę w ręce i podsypywać cały czas mąką).
  3. Z rozwałkowanego ciasta wykrawać dowolne kształty, układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Piec około 10 minut w 180*, do zrumienienia.

1 komentarz:

Będę wdzięczna wszystkim anonimowo komentującym za podanie imienia, albo chociaż pseudonimu. Dziękuję.

Top Blogi
TOP